Ať je klima v Brně prima

1. 6. 2023

Dny životního prostředí v ZOO Brno dne 9.6.2023 od 9 do 17 hod.

Přijďte s dětmi 9. června 2023 do brněnské zoo. Odbor životního prostředí MMB pro vás připravil na téma „Ať je klima v Brně prima“ pestrý program. Čeká na vás po celý den 6 soutěžních stanovišť, divadélko pro děti, malování na kamínky nebo dílničky se sázením semínek. Nahlédnete do zákulisí chovu městských včel a dozvíte se mnoho zajímavých informací z oblasti životního prostředí. A za splnění úkolů nebude chybět odměna. Těšíme se na vás v zoo!   

Mezinárodní den životního prostředí připadá na pondělí 5. června. Tímto dnem zahájí v brněnské zoo akce s názvem Ať je klima v Brně prima aneb Dny životního prostředí. Od pondělí můžete v Zoo Brno vidět putovní environmentální výstavu pro děti, model kostky tuny CO2 nebo mobilní měřící vůz kvality ovzduší.       

Po celý týden vás také bude čekat šifrovací hra – gamebook zaměřený na lesní porost České republiky. Víš, jaké jsou naše původní druhy stromů a jak mohou stromy ovlivnit prostředí města? U pokladen najdi první stanoviště, vyber správnou odpověď a pokračuj po trase dle instrukcí. Otestuj tak své znalosti a dostaň se až na konec stezky, kde se můžeš zúčastnit slosování o hodnotné ceny! Stačí vyplnit kontaktní údaje a soutěžní list vhodit do boxu u pokladen. Slosování proběhne v pátek 9.6. v Zoo Brno.   

Vše pak vyvrcholí v pátek 9. června hrou o poklad, kdy budou účastníci na šesti stanovištích plnit zábavné úkoly a sbírat razítka. Za vyplněný arch obdrží odměnu a díky hře se dozví řadu zajímavých faktů o životním prostředí. Nebudou chybět dopravní soutěže nebo hravé sázení.   

Ale to není vše! Čekat na vás bude řada dalších stanovišť, kde se dozvíte něco o včelaření ve městě, můžete si namalovat kamínek, nakrmit kamenožrouta či shlédnout představení dětského environmentálního divadélka.   

Můžete navštívit také Roadshow promo a eko auto, které vám doveze kousek designu z Brna a nakoupíte v něm například i dárkové předměty z kolekce #PripravBrno, kdy výtěžek z prodeje putuje na podporu veřejné zeleně ve městě.   

Program potrvá od 9 do 17 hodin, na své si přijdou jak děti, tak jejich rodiče.