Zaregistrovat se

cz
  • en
  • de

Aktuality

Pozvánka na tiskovou konferenci

2. 2. 2022

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci, která se uskuteční v úterý 8. 2. 2022 v 10 hodin na parkovišti poblíž hlavního vstupu do budovy České televize Brno - Trnkova 2345/117, Brno-Líšeň.

 

Půjde o zahájení praktické části projektu „Monitoring a opatření ke zlepšení kvality ovzduší na území města Brna“, který vedou odborníci z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a projekt běží ve spolupráci s městem Brnem.

V březnu 2021 vydala Masarykovy univerzity k projektu tuto tiskovou zprávu: https://www.muni.cz/pro-media/tiskove-zpravy/masarykova-univerzita-a-brno-rozsiri-monitoring-ovzdusi-a-navrhnou-zlepseni

Tiskové konference se zúčastní Ing. Vilém Pařil. Ph.D., Ing. Dominika Tóthová, Ph.D. z Masarykovy univerzity, kteří představí hlavní cíle projektu, výzkum a dopady na obyvatele Brna; Mgr. Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna, který se vyjádří k významu projektu pro město Brno; Bc. Radek Kronovet, referent Odboru životního prostředí MMB a Mgr. Jan Zvara, vedoucí Odboru dat, analýzy a evaluací MMB a zástupce imisního monitoringu, který vysvětlí jak probíhá měření a které látky jsou měřeny.

 Budete si také moci prohlédnout také měřící vůz, který bude přistaven právě na parkovišti. Měření, tedy praktická část projektu, začíná právě 8. 2. 2022 a prvním stanovištěm vozu je Brno-Líšeň.

 

Těšíme se na setkání.